Czym jest rata kredytu?

Expander kredyty Szczecin kontakt

Korzystanie z usług banku jest w dzisiejszych czasach zjawiskiem całkowicie zwyczajnym, a co więcej, naturalnym. Robi to naprawdę wiele osób, nie mają bowiem szans na samodzielne sfinansowanie swoich marzeń i potrzeb. Trzeba jednak pamiętać, że otrzymane od banku pieniądze przyjdzie nam oddać i to w dodatku z odsetkami. Konieczne jest zatem odpowiednie przemyślenie wszystkiego, zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Banki udzielają kredytów i pożyczek, w zamian natomiast oczekują regularnego, zazwyczaj comiesięcznego spłacania rat. Należy je zdefiniować jako spłatę, określoną część całości kredytu. Oczywiście, wnosi się ją z tytułu zadłużenia.

Należy pamiętać, że umowa z bankiem zobowiązuje nas do płacenia rat, nie mamy po prostu innej możliwości. Bardzo często jednak bank woli się zabezpieczyć, aby w przyszłości nie stracić swojego, niemałego przecież kapitału. Dlatego powołuje się specjalne osoby, które mają dodatkowo uczestniczyć w transakcji finansowej. Nazywa się je poręczycielami, gwarantują one bowiem, że dokonają spłaty zadłużenia w sytuacji, gdy nie będzie mógł tego zrobić samodzielnie.

Rata kredytu składa się z dwóch części. Są to mianowicie część: kapitałowa oraz odsetkowa. Pierwsza dotyczy ogólnej wysokości pożyczki, czyli podstawowej kwoty, jaką należy zwrócić. Odsetki Stanowią natomiast dochód banków, jest to bowiem dodatkowa suma, którą klient musi oddać w zamian za to, że instytucja finansowa pożyczyła mu tyle pieniędzy.

Sprawdź także zestawienia produktów bankowych:
Najtańsze kredyty gotówkowe maj 2022
Bezpłatne konta osobiste maj 2022
Najlepsze karty kredytowe maj 2022
Lokaty bankowe oprocentowanie maj 2022

+