Kto to jest leasingodawca?

Expander kredyty Szczecin kontakt

Umowy leasingu są obecnie bardzo popularne i korzysta z nich naprawdę wiele osób. Okazuje się, że to rozwiązanie pozwala na szybkie spełnienie marzeń, związanych z posiadaniem przedmiotów lub towarów, na które nie byłoby nas stać w innych okolicznościach. Zastanówmy się zatem, dzięki komu jest to możliwe.

Otóż, udzieleniem leasingu zajmuje się tak zwany leasingodawca. Definicja określa go jako stronę finansującą. Czasami kupuje on daną nieruchomość lub przedmiot, a następnie udostępnia ją swoim klientom w zamian za określone środki finansowe. Okazuje się jednak, że leasingodawca może być po prostu producentem, który daje klientom możliwość użytkowania swoich towarów. Wówczas druga strona umowy zobowiązana jest do spłacania comiesięcznych rat, ich wysokość określana jest oczywiście w dokumencie, jakie muszą podpisać dwie strony transakcji.

Co ważne, leasing zazwyczaj dotyczy przedmiotów materialnych, a nie na przykład gotówki. Najczęściej przedmiotem tych operacji są samochody, zarówno osobowe, jak i ciężarowe, również i sprzęt specjalistyczny czy elektroniczny. Takie rozwiązanie jest stosunkowo proste. Warto pamiętać, że nie korzysta na nim wyłącznie klient, ale również osoba finansująca, ponieważ pobiera ona określone odsetki.

Leasingodawca zawsze działa zgodnie z kodeksem cywilnym. Oprócz opcji, która zakłada, że ta osoba jest producentem i udostępnia różne dobra, mamy także inne możliwości. Większość umów leasingu dotyczy tak zwanych spółek kapitałowych, czyli wyspecjalizowanych jednostek w świadczeniu omawianych tutaj usług leasingowych.

Dla niektórych ludzi, osoba finansująca bardzo często okazuje się jedynym rozwiązaniem, jakie na chwile obecną jest możliwe. Dzięki niej możemy spełnić swoje marzenia i wreszcie stać się posiadaczami przedmiotu, na który po prostu nie byłoby nas stać. Co ważne, leasingodawca też osiąga dochody i jest to dla niego jak najbardziej korzystne.

Sprawdź także zestawienia produktów bankowych:
Najtańsze kredyty gotówkowe listopad 2021
Bezpłatne konta osobiste listopad 2021
Najlepsze karty kredytowe listopad 2021
Lokaty bankowe oprocentowanie listopad 2021

+