Co to jest faktoring?

Expander kredyty Szczecin kontakt

Factoring staje się obecnie coraz bardziej popularnym pojęciem z zakresu finansów i bankowości. Mianem tym określa się rodzaj stosunków handlowych, a właściwie pośrednictwo. Jeżeli chcielibyśmy wytłumaczyć to nieco bardziej szczegółowo, należy powiedzieć, że wyspecjalizowana instytucja finansowa nabywa od firm i różnych przedsiębiorstw roszczenia pieniężne z tytułu prowadzenia działalności.

Banki zawsze występują tutaj w roli pośrednika. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której jedno przedsiębiorstwo zgłasza się do wybranej instytucji finansowej i prosi o pomoc. Zazwyczaj chodzi o to, że jest winne pieniądze innej firmie i musi jak najszybciej uregulować te zobowiązania i należności. Wtedy najlepszym rozwiązaniem wydaje się właśnie factoring. Nie trzeba wówczas zajmować się samodzielnie wszystkimi trudnymi formalności, właściwie większością zajmie się bank.

Bardzo wyraźnie należy tutaj podkreślić, że bank, jako pośrednik ponosi określone ryzyko. On bowiem bierze na siebie całą odpowiedzialność za ściąganie należności. Oprócz opisywanej wyżej sytuacji, mogą również zdarzyć się inne. Wtedy do banku zgłasza się przedsiębiorstwo, które nie jest w stanie samodzielnie uzyskać pieniędzy od innej firmy, które na przykład należą się za dokonane transakcje. Bank wówczas również okaże się pomocny.

Zauważa się, że w Polsce usługa factoringu cieszy się coraz większą popularnością. Poszczególne podmioty pragną nie tylko uzyskać pomoc, ale przede wszystkim stosunkowo szybko załatwić swoje prywatne sprawy. Nikt z nas nie lubi przecież, jeśli nie zwraca się mu jego pieniędzy. Jeżeli jesteśmy zainteresowani, powinniśmy udać się do banku i zapytać o taką umowę.

Sprawdź także zestawienia produktów bankowych:
Najtańsze kredyty gotówkowe maj 2022
Bezpłatne konta osobiste maj 2022
Najlepsze karty kredytowe maj 2022
Lokaty bankowe oprocentowanie maj 2022

+