Moneyback – jak działa?

Expander kredyty Szczecin kontakt

Płatności kartą to dla nas wygodne rozwiązanie i często z nich korzystamy. Aktywni klienci banków mogą liczyć od jakiegoś czasu na dodatkowe bonusy. Jednym z nich jest usługa moneyback, dzięki której można odzyskać nawet kilkaset złotych w skali rocznej. Polega na zwrocie, określonej w programie promocji, części wydatków za płatności bezgotówkowe dokonywane z użyciem karty debetowej lub kredytowej. Czasami oferta dotyczy również płatności mobilnych i internetowych. Przeważnie promocją obejmowane są transakcje dokonywane we wskazanych punktach usługowych, sklepach, aptekach, stacjach benzynowych albo określone rozrywki (basen, kino). Wysokość zwrotu to określony procent od kwoty transakcji (najczęściej do 5%), ograniczona w skali roku czy okresu rozliczeniowego.

Przed podjęciem decyzji o korzystaniu z usługi warto sprawdzić, jakie są koszty użytkowania karty i konta z jakich będziemy korzystać (zwykle jesteśmy zwolnieni z opłat po wykonaniu kilku transakcji na określoną kwotę z użyciem karty), warunki programu moneyback w banku, rodzaje transakcji od jakich naliczany jest zwrot, wysokość bonusu i limity roczne czy miesięczne zwrotu możliwego do uzyskania w ramach promocji.

Moneyback zwykle naliczany jest po zakończeniu okresu rozliczeniowego usługi. Najczęściej raz w miesiącu. Środki przekazywane są na nasze konto przeważnie do połowy kolejnego okresu rozliczeniowego. Warto jednak na takie profity poczekać. Oczywiście moneyback nie uniemożliwia korzystania z innych atrakcyjnych ofert lojalnościowych, np. rabatów i dodatków w wybranych punktach zaprzyjaźnionych z bankiem, w jakim posiadamy konto i kartę. Takie informacje zamieszczane są w newsletterach i stronach bankowości elektronicznej.

Usługa moneyback jest opłacalna. Bank wypłaca nam premię, która de facto obniża cenę zakupu o określony procent. Wysokość zwrotu może sięgać nawet kilkuset złotych rocznie, co daje nam dodatkowe środki na kolejne zakupy albo umożliwia oszczędzanie tej kwoty na wybrany, droższy cel.

Sprawdź także zestawienia produktów bankowych:
Najtańsze kredyty gotówkowe czerwiec 2024
Bezpłatne konta osobiste czerwiec 2024
Najlepsze karty kredytowe czerwiec 2024
Lokaty bankowe oprocentowanie czerwiec 2024

+