Kredyt konsolidacyjny krok po kroku

Expander kredyty Szczecin kontakt

Załatwianie formalności związanych z kredytem może być dość męczące i czasochłonne. Wszystko zależy  oczywiście od tego, jakiego rodzaju kredyt chcemy zaciągnąć. Kredyt konsolidacyjny jest dość specyficzny ze względu na to, że łączy w sobie kilka innych kredytowych zobowiązań. Jak wygląda procedura jego przyznawania?

Zacznijmy od tego, kto w ogóle może starać się o przyznanie takiego kredytu. Standardowo: osoby fizyczne, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Bank musi też sprawdzić zdolność kredytową takiej osoby, a więc wziąć pod uwagę dochody, koszt płaconych co miesiąc rachunków, wysokość rat ustaloną dla dotychczasowych kredytów. Jeśli spełniamy te warunki, możemy udać się do placówki bankowej.

Najpierw czeka nas z rozmowa z doradcą, który przyjrzy się stanowi naszego zadłużenia i poinformuje o warunkach zaciągnięcia i spłaty kredytu. Dokumenty, jakich będziemy potrzebować w tej fazie to odpis z księgi wieczystej, dotyczący nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie dla banku, a także akt notarialny lub inny dokument, który będzie potwierdzał nasze prawo do własności.

Następnie, po przygotowaniu dokumentów, bank musi rozpatrzyć złożony przez nas wniosek, wydać opinię oraz wycenić daną nieruchomość. Jeśli decyzja kredytowa ma charakter pozytywny, możemy podpisać umowę i czekać na wypłatę pieniędzy.

Jak widać, procedura związana z przyznaniem kredytu konsolidacyjnego, wcale nie jest tak skomplikowana, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście, aby złożyć wniosek kredytowy, nie musimy udawać się do placówki banku. Wiele z nich umożliwia wypełnienie wniosku przez Internet, dzięki czemu zaoszczędzimy czas, który spędzilibyśmy w kolejce w placówce. Później skontaktuje się z nami przedstawiciel banku, a dalej cały proces będzie przebiegał tak, jak gdybyśmy załatwiali wszystko na miejscu.

Sprawdź także zestawienia produktów bankowych:
Najtańsze kredyty gotówkowe maj 2024
Bezpłatne konta osobiste maj 2024
Najlepsze karty kredytowe maj 2024
Lokaty bankowe oprocentowanie maj 2024

+