Kredyt konsumencki od podstaw

Expander kredyty Szczecin kontakt

Banki w Polsce oferują klientom wiele rodzajów kredytów. Ich wybór uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych potrzeb, każdy z nas pragnie bowiem czegoś innego. Niektórzy z nas marzą o własnym mieszkaniu lub samochodzie, inni natomiast myślą o założenie działalności gospodarczej.

Ważnym pojęciem, które jest bezpośrednio związane z bankowością, jest tak zwany kredyt konsumencki. Mianem tym określa się przede wszystkim umowę zawartą pomiędzy dwoma stronami, gdzie jednym z podmiotów jest najczęściej konkretny przedsiębiorca. Właśnie on udziela kredytobiorcy zgody na otrzymywanie kredytu, co ważne, w jakiejkolwiek postaci.

Okazuje się, że kredyt konsumencki może dotyczyć tak naprawdę wielu transakcji. Przede wszystkim jednak należy zwrócić uwagę na najważniejsze operacje finansowe, ponieważ banki biorą w nich udział najczęściej. Warto wymienić tutaj między innymi: pożyczki, kredyty, odroczenia spłat, a także dodanie do transakcji osoby trzeciej, na przykład poręczyciela.

Umowa kredytu konsumenckiego jest bardzo ważna, stanowi przecież podstawę całej współpracy. Jako klienci banku czy danego przedsiębiorstwa nie mamy oczywiście obowiązku znać się na odpowiednich sposobach jej sporządzania, nie zaszkodzi jednak, abyśmy posiadali minimalną wiedzę. Otóż, umowa dotycząca kredytu konsumenckiego powinna zawierać: wszystkie dane konsumenta, informacje o wysokości kredytu i sposobach jego spłaty, wiadomości o zabezpieczeniu pożyczki oraz jej rocznym oprocentowaniu. Tak sporządzony dokument jest bardzo potrzebny, zarówno dla jednej, jak i drugiej strony operacji finansowej stanowi poświadczenie współpracy.

Sprawdź także zestawienia produktów bankowych:
Najtańsze kredyty gotówkowe maj 2024
Bezpłatne konta osobiste maj 2024
Najlepsze karty kredytowe maj 2024
Lokaty bankowe oprocentowanie maj 2024

+