Kto to jest leasingobiorca?

Expander kredyty Szczecin kontakt

Umowy leasingu są bardzo interesujące i atrakcyjne. Z tego właśnie względu korzysta z nich naprawdę wiele osób. Z definicji wynika, że nazywają się one leasingobiorcami, ponieważ korzystają z usług producentów lub spółek kapitałowych.

Leasing polega na tym, że dany klient otrzymuje jakiś przedmiot materialny towar od podmiotu finansującego. Nie staje się jednak od razu jego właścicielem, po prostu użytkownikiem. W zamian za to zobowiązany jest do płacenia określonych w umowie rat. Najczęściej korzystający decyduje się na leasing dotyczący samochodów lub wyspecjalizowanego sprzętu. Wiele razy podkreśla się, że leasingobiorcą może być praktycznie każdy. Dotyczy to również osób fizycznych, szacuje się jednak, że nie jest ich zbyt dużo. Zazwyczaj mamy do czynienia z przedsiębiorstwami albo właścicielami firm, którzy pragną rozwijać swoją działalność i w nią inwestować, ale samodzielne finansowanie operacji czasami nie jest możliwe. Okazuje się więc, że leasing jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Na realizację umowy na szczęście nie trzeba czekać długo. Już po kilku tygodniach można spodziewać się otrzymania wymarzonego przedmiotu, który okazuje się niezbędny na przykład od prowadzenia określonej działalności. Konieczne jest jednak, aby leasingobiorca zdawał sobie sprawę, że zobowiązany jest do utrzymania otrzymanego towaru w jak najlepszym stanie. Staje się on za niego odpowiedzialny, gdyby coś poszło nie tak, umowa mogłaby zostać zerwana, a koszty trzeba będzie ponieść samodzielnie.

Warto zaznaczyć również, że istnieje możliwość, aby leasingobiorca stał się w przyszłości właścicielem. Po zakończeniu umowy, a właściwie upłynięciu określonego w niej czasu, osoba korzystająca ma prawo do wykupienia towaru.

Sprawdź także zestawienia produktów bankowych:
Najtańsze kredyty gotówkowe czerwiec 2024
Bezpłatne konta osobiste czerwiec 2024
Najlepsze karty kredytowe czerwiec 2024
Lokaty bankowe oprocentowanie czerwiec 2024

+