Co to jest depozyt na żądanie?

Expander kredyty Szczecin kontakt

Banki oferują swoim klientom tak zwane usługi depozytowe. Polegają one na tym, że klienci mogą przekazywać tej instytucji finansowej określone fundusze, aby ten je przechował. Możliwości takiego lokowania jest naprawdę wiele. Czasami zakładamy zwyczajny rachunek, dzięki czemu zyskujemy pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne. Istnieje jednak opcja umieszczenia kapitału na specjalnych lokatach depozytowych, wówczas bank dolicza do podstawowej kwoty określone.

Warto zaznaczyć, że istnieje coś takiego, jak depozyt na żądanie. Dużą podpowiedzią okazuje się tutaj nazwa, tłumaczy ona właściwie wszystko. Otóż, jeżeli dany klient korzysta z opcji depozytu na żądanie, ma prawo w każdej chwili zgłosić się po swoją gotówkę. Nie musimy się zatem z niczego tłumaczyć, ani też podawać powodu naszej decyzji. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w wypadku tradycyjnego depozytu. Kiedy decydujemy się na założenie depozytu, musimy się liczyć z tym, że konieczne będzie podpisanie umowy z bankiem. Ten dokument jest ważny, stanowi podstawę współpracy między stronami. Jasno określa również termin zakończenia się transakcji, kiedy to środki z depozytu mogą zostać wypłacone.

W przypadku depozytu na żądanie nie musimy się martwić o takie rzeczy. Oczywiście, musimy pamiętać, że bank nie przekaże nam wszystkich pieniędzy w ciągu kilku minut, taka operacja finansowa musi trochę potrwać. Szacuje się jednak, że klient nie będzie musiał czekać dłużej niż dwadzieścia cztery godziny. Poinformowanie banku o chęci wypłacenia swojego depozytu, jest to jednoznaczne z wypowiedzeniem umowy. Nie ma z tym żadnego kłopotu, każdy klient ma do tego prawo.

Sprawdź także zestawienia produktów bankowych:
Najtańsze kredyty gotówkowe maj 2022
Bezpłatne konta osobiste maj 2022
Najlepsze karty kredytowe maj 2022
Lokaty bankowe oprocentowanie maj 2022

+