Gdy student ubiega się o kredyt…

Expander kredyty Szczecin kontakt

Kredyt studencki, choć ma zupełnie inną formę, niż pozostałe kredyty, także charakteryzuje się przejściem przez pewne biurokratyczne etapy. Banki co prawda wychodzą studentom naprzeciw i starają się maksymalnie ułatwić im załatwianie różnych procedur, ale trzeba być jednak przygotowanym, że wszystkiego nie da się uniknąć. Co czeka studenta, który zdecyduje się na wzięcie kredytu?

Aby dowiedzieć się dokładnie, jakie dokumenty są przez bank wymagane, najlepiej jest udać się do placówki i poprosić pracownika o dokładne wytłumaczenie tego, co po kolei mamy robić. O kredyt studencki można ubiegać się w różnych bankach, dlatego też rodzaj i ilość dokumentów, które trzeba dostarczyć, w każdym z nich może się różnić. Jest jednak kilka pozycji, które składają się na zestaw standardowy, wymagany w każdej placówce.

Przede wszystkim trzeba wypełnić wniosek o przyznanie kredytu. Oprócz podania szczegółowych danych osobowych, dokument ten wymaga także uzupełnienia informacji dotyczących studiów oraz zdolności kredytowej. Do wniosku dołączone są także załączniki, których wypełnienie ma na celu pokazanie, że dana osoba na pewno jest studentem, a co za tym idzie, jaki stopień, kierunek oraz tryb studiów jej dotyczy. O kredyt mogą starać się zarówno studenci studiów licencjackich, magisterskich, jak i doktoranckich. Inny ważny dokument, jaki trzeba będzie wypełnić, sprawdza, jak wygląda sytuacja finansowa studenta. Trzeba więc podać ilość członków rodziny, ich dochody itp. Formalności nie jest więc aż tak strasznie dużo. Po wypełnieniu wszystkich dokumentów, pozostaje tylko czekać na decyzję banku. Jeśli takowa zostanie wydana i jest pozytywna, właściwie już nic więcej nie musimy robić. Jedyna rzecz, o której będzie trzeba pamiętać, to dostarczanie do banku kserokopii legitymacji studenckiej czy zaświadczenia z uczelni po każdym semestrze, aby nie było wątpliwości, że kredyt nadal nam przysługuje ze względu na status studenta.

Sprawdź także zestawienia produktów bankowych:
Najtańsze kredyty gotówkowe maj 2022
Bezpłatne konta osobiste maj 2022
Najlepsze karty kredytowe maj 2022
Lokaty bankowe oprocentowanie maj 2022

+